All for Joomla All for Webmasters

نکاتی که با رعایت آن فرزندی قد بلند خواهیم داشت

ژن یا ارث‌ روی قد کودک بسیار مؤثر است اما تنها عامل موثر بر قد کودکان نیست.

چگونه قد کودکان را بلند تر کنیم؟

اکثر والدین دوست دارند فرزند آن‌ها قد بلند و قوی باشد زیرا این‌ نشانه‌ای از سلامت جسمی کودک است. ژن یا ارث‌ روی قد کودک بسیار مؤثر است اما تنها عامل موثر بر قد کودکان نیست. بسیاری از عوامل بیرونی مانند تغذیه‌ی کودک، شرایط زندگی و… روی رشد قد مؤثر است. بنابراین والدین می‌توانند شانس افزایش قد فرزندشان را با چند راه ساده بالا ببرند.

 

۸ راه ساده برای افزایش قد کودکان

 

 رژیم غذایی متعادل

 

 

کودکان برای افزایش قد نیازمند موادی مانند کربوهیدارت پیچیده، پروتئین، کلسیم و.. هستند، رژیم غذایی آن‌ها باید حاوی مقداری روی نیز باشد زیرا روی بر رشد قد اثر چشمگیری دارد. کربوهیدرات ساده که درون غذاهای سرخ شده و فست فود‌ها وجود دارد رشد قد کودک را کاهش می‌دهد.

 

 تمرینات و ورزش‌های کششی

 

 

تمرینات کششی هرچند که ساده هستند اما برای رشد قد کودک بسیار کاربرد دارند. به کودکتان بگویید روزانه این تمرینات را حداقل به مدت یک ربع انجام دهد.

 

 

آویزان شدن از میله‌ی بارفیکس

 

 

کودکتان را از میله‌ی بارفیکس آویزان کنید این حرکت باعث می‌شود ستون فقرات که یکی از قسمت اصلی بدن است کشیده شده و در نهایت موجب افزایش قد کودک شود. کودک می‌تواند با کشیدن سرشانه‌ها به سمت بالا، عضلات این ناحیه را نیز تقویت کند.

 

 

ژست یوگا

 

 

تمرین سنتی یوگا شامل ترکیبی از تمرینات کششی و تعادلی است که باعث بهبود رشد قد کودک و تعادل جسمانی او می‌شود. حرکات یوگا علاوه بر افزایش قد کودک برای سایر سیستم‌های بدن او نیز مفید است و می‌تواند مشکلات متعدد جسمانی او را برطرف کند.

 

 

پریدن و طناب زدن

 

 

طناب زدن و حرکات پرشی علاوه افزایش قد کودک موجب تناسب اندام او نیز می‌شود. کودکانی که دارای اضافه وزن هستند با این حرکت می‌توانند هم قدشان را بلندتر و هم وزنشان را ایده آل‌تر کنند.

 

 

شنا کردن

 

 

شنا کردن در آب یکی دیگر از عادت‌های سالم برای کودکان است که تمام عضلات کودک را درگیر می‌کند و باعث تقویت ستون فقرات کودک نیز می‌شود. شنا یکی از ورزش‌‌های لذت بخش برای کودکان است.

 

 

پیاده روی

 

 

پیاده روی یک ورزش فوق العاده برای تمام سنین است که باعث تقویت استخوان پاها و رشد آن‌ها می‌شود. این ورزش هورمون HGH که باعث رشد می‌شود را آزاد می‌کند که درنهایت موجب رشد قد کودک می‌شود.

 

 

خواب کافی

 

 

همه‌ی افراد برای رشد نیازمند خواب عمیق و کافی هستند، اما متاسفانه اهمیت آن کمرنگ شده است. به یاد داشته باشید کودک شما برای رشد، شبانه به ۸ ساعت خواب احتیاج دارد.

 

با کمک این ۸ راه ساده علاوه بهبود رشد قد فرزندتان سلامتی جسمانی او را نیز بهبود می‌بخشید.

 

پیش دبستان و دبستان دخترانه هوشمند سرآمد
“هدف ما پرورش کودکانی شاد است”
سیستم آموزشی هوشمند و دیجیتال

 

 

 

در باره ما

دبستان و پیش دبستان دخترانه هوشمند سرآمد قصد دارد کودکانمان را برای دنیای پیچیده امروزی و حضور در دهکده ی جهانی آماده کند، در طراحی سیستم آموزشی دبستان هوشمند سرآمد به تغییرات و تحولات سریع و پرشتاب کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه فن آوری های نوین آموزشی به دقت توجه کرده است.

خبرنامه و اطلاعیه های سرآمد