All for Joomla All for Webmasters

مشاور و روانشناس

مشاور و روانشناس مناسب برای کودک همواره در تلاش برای کمک به کودکان و والدین انها در جهت رفع مشکلات روحی در مراحل اولیه زندگی است

مشاور و روانشناس مناسب برای کودک

مشاور و روانشناس مناسب برای کودک همواره در تلاش برای کمک به کودکان و والدین انها در جهت رفع مشکلات روحی در مراحل اولیه زندگی هست و با پایه های متفاوت تحصیلی معمولا نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی را برای حل مسائل ارائه می‌دهد. بیشترین موضوعاتی که در دوران نوجوانی توسط روانشناسان بررسی می شود مربوط به افسردگی و چالش های زندگی کودک مانند جدایی والدین و یا از دست دادن آنها است.

 

کدام مشاور و روانشناس برای کودک مناسب است؟

 

پیدا کردن یک مشاور خوب و روان شناس با توجه به اینکه شناخت کافی نداشته باشیم و ندانیم که تخصص آن مشاور برای مشکلات کودکمان مناسب است یا خیر امری بسیار پیچیده است. برای سهولت ابتدا می‌توانید از پزشک خانوادگی تان کمک بگیرید و از او بخواهید با توجه به شناختی که از شما دارد مشاوری مناسب را به شما معرفی کند.

 

 

مشاور و تراپیست مناسب

 

مشاور مناسب در ابتدا مشکلات را بررسی می کند و با توجه به توانایی و تخصص خود به کودک کمک خواهد کرد و در صورت مواجهه با مسائلی که بررسی آنها از عهده او خارج است، متخصص مناسبی معرفی می‌کند.
در برخی از موارد مشکلات کودک به دلیل برخورد نا مناسب پدر و مادر ها به وجود می‌آید که مشاور برای برطرف کردن مشکل جلساتی خصوصی با والدین برگذار می‌کند.

 

 

انواع مشاور

 

مشاور و روان درمان: که در خصوص مسائل و مشکلات روحی و پیرامون آنها درمان را آغاز می‌کند.

 

مشاور خانواده: که بیشتر به مسائل موجود بین اعضای خانواده و چالش های آن می‌پردازد.

 

مشاور اعتیاد به مواد مخدر و الکل: که در صورت وجود اعتیاد می‌تواند درمان را آغاز کند

 

 

کارگاه‌ها و سمینار های خانواده

 

در این کارگاه ها از خانواده ها دعوت می شود تا علاوه بر آموزش برخی مسائل روان شناسی پیرامون مشکلاتشان راهکارهای عملی را نیز در حضور مشاوران اجرا کنند و مهارت‌های ارتباطی آنها را زیر نظر متخصصان تقویت می کنند.

 

 

روانشناس و روانپزشک

 

در نگاه اول روانشناس با روان پزشک تفاوتی ندارد اما وقتی به تخصص آنها دقت کنیم این دو بسیار متفاوت هستند.

 

روان شناس: روانشناسان به بررسی حالات روحی و مسائلی پیرامون مشکلات عاطفی می پردازند. روانشناسان پزشک نیستند و در زمینه تجویز دارو تخصص ندارند.

 

روانپزشک: مسائل روحی در سطح بالا به جایی می رسند که تعادل شیمیایی مغز برای پردازش و تسکین روحیه به هم خورده است. و پزشک روان شناس برای برگرداندن این تعادل به طور موقت داروهای مخصوص اعصاب و روان تجویز می‌کند. تا فرد برای روان درمانی آماده شود.

 

پیش دبستان و دبستان دخترانه هوشمند سرآمد
“هدف ما پرورش کودکانی شاد است”
سیستم آموزشی هوشمند و دیجیتال

 

 

در باره ما

دبستان و پیش دبستان دخترانه هوشمند سرآمد قصد دارد کودکانمان را برای دنیای پیچیده امروزی و حضور در دهکده ی جهانی آماده کند، در طراحی سیستم آموزشی دبستان هوشمند سرآمد به تغییرات و تحولات سریع و پرشتاب کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه فن آوری های نوین آموزشی به دقت توجه کرده است.

خبرنامه و اطلاعیه های سرآمد