All for Joomla All for Webmasters

تغذیه و سلامت کودک

نوع تغذیه در زمان امتحانات روی حافظه‌ی کودکان اثر می‌گذارد. غذاها و خوراکی‌های مقوی می‌توانند حافظه‌ی کودک را برای دروه‌ی امتحانات آماده کنند

تغذیه مناسب کودک در زمان امتحانات

نوع تغذیه در زمان امتحانات روی حافظه‌ی کودکان اثر می‌گذارد. غذاها و خوراکی‌های مقوی می‌تواند حافظه‌ی کودک را برای دروه‌ی امتحانات آماده کنند تا او نتایج عالی از امتحانات خود دریافت کند

یک رژیم غذایی مناسب به کودکان کمک می‌کند تا با خستگی ناشی از مطالعه کردن و استرس قبل از امتحان مبارزه کنند و ذهنی آماده و شاداب برای پردازش مطالب داشته باشند..

۱-میان وعده و غذای مناسب

 

خوردن میان وعده‌های مفید می‌تواند از خستگی مغز جلوگیری کند از خوردن تنقلاتی با ارزش غذایی کم جلوگیری کنید. می‌توانید از خوراکی‌های مقوی‌تری به جای تنقلات کم ارزش استفاده کنید، مانند آجیل، میوه‌های خشک و دسرهای خانگی. برای کودک در منزل کیک و شیرینی با مواد غذایی سالم و تازه درست کنید و علاقه‌ی او را نسبت به تنقلات آماده با ارزش غذایی کم کاهش دهید.

 

 

۲- غذاهای حاوی آهن

 

غذاهای حاوی آهن برای بهبود حافظه مفید هستند، می‌توانید در وعده‌های اصلی غذای کودک از ماهی و گوشت قرمز، اسفناج و … استفاده کنید. و دقت کنید که کودک در طی روز آهن کافی و لازم برای بدن را دریافت کند.

 

 

۳- ویتامین‌های گروه B

 

  ویتامین‌های  B  در عملکرد مغز بسیار مؤثرند برای تأمین این ویتامین در بدن کودک می‌توانید از سبزیجات، حبوبات، غلات ومواد غذایی حاوی این ویتامین‌ها استفاده کنید.

 

 

۴- نقش مهم امگا ۳ در حافظه و هوش کودک

 

اضافه کردن امگا۳ به رژیم غذایی کودک در دوره‌ی امتحانات نیز باعث می‌شود او عملکرد بهتری در این دوره داشته باشد. برای تأمین امگا۳ بدن کودک می‌توانید از ماهی قزل آلا، تخمه‌های آفتابگردان، تن ماهی و… استفاده کنید.

 

 

۵- مصرف مایعات و آب کافی

 

نوشیدن روزانه ۸ لیوان مایعات می‌تواند از خسته شدن کودکتان در هنگام مطالعه جلوگیری کند. در کنار آب نوشیدنی‌های سالم و آب میوه‌های طبیعی به کودک بدهید و دقت کنید کودک به خوردن نوشیدنی‌های حاوی قند بالا عادت نکند.

 

شما می‌توانید با رعایت این ۵ نکته در رژیم غذایی کودک، سلامتی و حافظه‌ی فرزندتان را بهبود ببخشید.

 

پیش دبستان و دبستان دخترانه هوشمند سرآمد
“هدف ما پرورش کودکانی شاد است”
سیستم آموزشی هوشمند و دیجیتال

 

 

 

در باره ما

دبستان و پیش دبستان دخترانه هوشمند سرآمد قصد دارد کودکانمان را برای دنیای پیچیده امروزی و حضور در دهکده ی جهانی آماده کند، در طراحی سیستم آموزشی دبستان هوشمند سرآمد به تغییرات و تحولات سریع و پرشتاب کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه فن آوری های نوین آموزشی به دقت توجه کرده است.

خبرنامه و اطلاعیه های سرآمد