All for Joomla All for Webmasters

بهداشت دهان و دندان دختران

سلامت دندان ها در سنین رشد دندان اهمیت خاصی دارد

بهداشت دهان و دندان دختران در دوران دبستان :

 

 

دندان های شیری کودک در سال های اول دبستان کم کم می‌افتند و جایگزین آنها دندان هایی می‌شود که سالیان طولانی در دهان باقی می‌مانند. رعایت نکات بهداشتی ساده برای حفاظت از این دندان ها بسیار ضروری است.با هم نکاتی مهم در رابطه با دندان را مرور می‌کنیم.

 

 زیبایی دندان:

 

زیبایی دندان و داشتن لبخندی زیبا بسیار اهمیت دارد و موجب افزایش اعتماد به نفس و بسیاری از موفقیت های اجتماعی خواهد شد، بنابراین اهمیت به بهداشت و سلامت دندان ها در سنین رشد دندان اهمیت خاصی دارد.

 

اهمیت مسواک وخمیر دندان مناسب:

 

برای کودک خود مسواک و خمیر دندان با کیفیت تهیه کنید تا در حین مسواک زدن به لثه آسیب نرسد و خمیر دندان با اثر لایه برداری بالا موجب از بین رفتن مینای دندان نشود.

 

نخ دندان:

 

استفاده از نخ دندان بسیار مهم است به کودک نحوه ی استفاده از نخ ندان را آموزش دهید تا بین دندان هایش دچار پوسیدگی و التهاب لثه نشود.

 

دندان پزشک:

 

یک دندان پزشک خوب با برقراری ارتباط دوستانه با کودک علاوه بر اینکه ترس او را از دندان پزشکی از بین می‌برد خاطره‌ی بدی از محیط دندان پزشکی در ذهن او باقی نمی‌گذارد و البته علاوه براین به کیفیت کار دندان پزشک هم توجه کنید.

 

دندان‌های نا مرتب:

 

به نحوه ی رشد دندان‌های جدید در دهان کودک توجه کنید و در صورتی که دندان ها در جای خود رشد نکردند با پزشک متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا در اولین فرصت برای درمان و مرتب سازی دندان ها اقدام کنید.

 

دندان خراب:

 

دندان خراب کودک را قبل از اینکه دردناک شود و به عصب برسد و عفونی شود درمان کنید، بسیار مراقب باشید که دندان های اصلی دچار پوسیدگی عمیق نشوند.

 

دندان لق:

 

دندان لق کودک را زود تراز موعد و زمانش نکشید چون منجر به خونریزی و عفونت می‌شود. دندان لق آماده افتادن را کودک می‌تواند با زبانش به عقب و جلو و طرفین تکان دهد و احساس درد و خونریزی ندارد. با دست آلوده به دندان لق کودک دست نزنید. بعد از افتادن دندان روی آن پنبه تمیز بگذارید و به کودک یک بستنی بدهید.

 

شکستن دندان:

 

در صورتی که دندان اصلی کودک بر اثر حادثه شکست یا لب پر شد حتی اگر دردی حس نکرد او را پیش دندان پزشک ببرید تا دندان را ترمیم و از پوسیدگی آن جلوگیری کند.

 

 

سلامتی جامعه و آموزش مسائل بهداشتی بهتر است از سنین دبستان شروع شود تا بعدها نیز به صورت عادت دربیاید. به کودک اهمیت داشتن دندان‌های سالم را بگویید و نحوه درست استفاده از مسواک و نخ دندان را آموزش بدهید. تا در آینده دچار دندان درد نشود و دندان‌هایش را از دست ندهد.

 

پیش دبستان و دبستان دخترانه هوشمند سرآمد
“هدف ما پرورش کودکانی شاد است”

سیستم آموزشی هوشمند و دیجیتال

 

 

در باره ما

دبستان و پیش دبستان دخترانه هوشمند سرآمد قصد دارد کودکانمان را برای دنیای پیچیده امروزی و حضور در دهکده ی جهانی آماده کند، در طراحی سیستم آموزشی دبستان هوشمند سرآمد به تغییرات و تحولات سریع و پرشتاب کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه فن آوری های نوین آموزشی به دقت توجه کرده است.

خبرنامه و اطلاعیه های سرآمد