All for Joomla All for Webmasters

ایده دکوراسیون اتاق کودک

برای یک ترکیب رنگ جذاب و پر آرامش باید از هر سه خانواده رنگ ها استفاده کنید

ایده دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب یک رنگ و دکوراسیون برای اتاق کودک با وجود ایده ها و تنوع بالا بسیار سخت است اما چگونه بفهمیم کدام یک از لحاظ روانشناسی برای کودک مان مفید است و آرامش بیشتری برای خواب خوب و هیجان کافی برای بازی به او می‌دهد. پدر و مادرها در تلاش برای برآورده کردن بهترین‌ها برای فرزندشان هستند و از بین رنگ ها و سبک به دنبال بهترین، ساده‌ترین و مناسب ترین دکور هستند

رنگ های گرم در اتاق کودک:

رنگ های گرم مثل زرد نارنجی قرمز و رنگ هایی که در ترکیب خود به این رنگ ها متمایل هستند، انرژی بالایی دارند و موجب ایجاد هیجان و انرژی در کودک می‌شوند و البته این ایده برای اتاق زمانی که کودک قرار است بخوابد جالب نیست و خواب را از سر او می‌پراند. ولی می‌توان برای برقراری تعادل در اتاق بخشی از دیوار یا کفپوش اتاق را رنگی گرم انتخاب کرد. بنابراین نباید اکثریت وسایل رنگ گرم داشته باشند.

رنگ های سرد و تاثیر آن در اتاق کودک:

این رنگ ها شامل آبی و سبز و رنگ هایی هستند که در ترکیب خود به آبی یا سبز متمایل هستند. استفاده از این رنگ ها برای اتاق کودک در کنار برخی رنگهای گرم جالب می‌شود اما به تنهایی توصیه نمی‌شوند.

رنگ های خنثی و اهمیت آن در دکوراسیون اتاق کودک:

رنگ هایی با تن خاکستری، طوسی و برخی قهوه ای های بسیار سرد و متمایل به سبز جز این دسته اند که برای اتاق خواب کودک به تنهایی محیطی سرد و بی روح ایجاد می‌کنند.
در نتیجه برای یک ترکیب رنگ جذاب و پر آرامش باید از هر سه خانواده رنگ ها استفاده کنید. ترکیبی از یک رنگ شاد و گرم با رنگی سرد در زمینه ای خنثی تا بین طیف های رنگی تعادل ایجاد کنید.

رنگ قرمز در اتاق کودک

رنگ قرمز با انرژی و گرمای بالا به محیط اتاق و قرزند شما شادابی می‌هد و اما این ایده ی خوبی برای اتاق یک کودک پر انرژی نیست و بهتر است در صورت علاقه از این رنگ در پشت کوسن ها و رو تختی استفاده کنید و موقع خواب و استراحت آنها را برگردانید تا دیده نشوند.

رنگ آبی در اتاق کودک

استفاده از این رنگ برای اتاق کودک در طیف‌های شاد و درخشان بسیار زیبا می‌شود و برای پسر بچه های پر هیجان و استرس بسیار آرامش بخش است. اما دقت کنید این رنگ برای کودکان بد غذا مناسب نیست و موجب کاهش اشتها و بی میلی بیشتر آنها نسبت به غذا می‌شود.

رنگ صورتی در اتاق کودک

ایده این رنگ برای اتاق دختران بسیار زیبا است، ولی نتایج تحقیقات روان شناسان این است که این رنگ برای آرامش دادن به کودکان و حتی پسران توصیه می‌شود. ولی مانند هر رنگ دیگری استفاده بیش از حد از آن موجب دلزدگی یکنواختی می‌شود.

رنگ زرد در اتاق کودک

این رنگ نیز بسیار شاد و انرژی بخش است. رنگ خورشید است و شروع زندگی و حیات را در ذهن تداعی می‌کند. اما استفاده زیاد از این رنگ در اتاق نوزادان باعث می‌شود بیشتر گریه کنند، به سختی بخوابند و حس عدم امنیت داشته باشند. در صورت علاقه به این رنگ از آن بسیار هوشمندانه و در ترکیب با رنگ های خنثی و ملایم استفاده کنید.

رنگ آکوا در اتاق کودک

رنگ آکوا در اتاق کودک ایده‌ ی بسیار جالب و هوشمندانه است. این رنگ موجب کاهش فشار خون می‌شود و استفاده از آن برای کودک های پر هیجان مناسب است.

رنگ کرم و بژ در اتاق کودک

رنگ کرم و بژ و سفید استخوانی و شیری رنگ هایی روشن و گرم هستند که استفاده از آنها در رنگ دیوار، کفپوش اتاق و پرده ایده ی خوبیست اما برای اینکه از فضای کودکانه وارد دنیای بزرگتر ها نشویم بهتر است در انتخاب این رنگ دقت کنیم و در کنارش رنگ های شاد قرار دهیم.

رنگ قهوه‌ای در اتاق کودک

استفاده از رنگ قهوه ای بسیار گرم و دلنشین است و حس امنیت را در ناخودآگاه ما ایجاد می‌کند. اما توجه کنید این رنگ به تنهایی علاوه بر اینکه فضا را کوچکتر نشان می‌دهد باید در کنار رنگ های بسیار روشن استفاده شود تا بیش از حد اتاق را تاریک نکند.

رنگ طوسی و خاکستری در اتاق کودک

ترکیبات متنوعی از تیره و روشن خاکستری برای رنگ اتاق کودک جالب است اما باید در کنارش از رنگ های شاد و درخشان استفاده کنید تا سردی و یکنواختی محیط را خنثی کند.

رنگ سبز در اتاق کودک

رنگ سبز نماینده ی طبیعت و سلامت است استفاده از این رنگ علاوه بر تاثیر در روحیه و آرامش کودک موجب بهتر یادگیری دروس و روانخوانی مطالب نیز می‌شود از این رنگ در مدارس و آموزشگاه ها نیز استفاده می‌شود و البته بهتر است از طیف های شاد در کنار زمینه های روشن از این رنگ استفاده کنید.

رنگ بنفش در اتاق کودک

این رنگ بسیار رویایی و اشرافی است در بیشتر جواهرات از آن استفاده می‌شود و وسایل خاص و خیلی لوکس با رنگ بنفش جلوه‌ای بینظیر دارند. استفاده از این رنگ با وسعت زیاد بسته به سردی و گرمی آن در کنار رنگ های سرد و گرم دیگر با وسعت کم زیبایی خاصی ایجاد می‌کند.

رنگ سفید در اتاق کودک

این رنگ علاوه بر حس تمیزی و امنیت حس دلباز شدن و بزرگی اتاق را بیشتر می‌کند. هر رنگی در کنار سفید زیبا می‌شود و جلوه‌ای دوچندان پیدا می‌کند و حس آرامش و موج مثبت این رنگ بسیار بالا است.

رنگ سیاه در اتاق کودک

استفاده از سیاه به دلیل کاهش فضا و دلگیر بودن این رنگ در اتاق توصیه نمی‌شود اما به کارگیری هوشمندانه آن در وسعت های بسیار کوچک در کنار رنگ های شاد جلوه‌ی آن ها را بیشتر می‌کند.

بنابراین با توجه به سلیقه و خواسته هایتان می‌توانید دو یا سه رنگ از طیف ها را در کنار هم و به صورت متعادل به لحاظ سردی، گرمی و وسعت بکار ببرید. تا فضایی شاد و استاندارد مطابق نیاز کودکتان فراهم کنید.

پیش دبستان و دبستان دخترانه هوشمند سرآمد
“هدف ما پرورش کودکانی شاد است”

در باره ما

دبستان و پیش دبستان دخترانه هوشمند سرآمد قصد دارد کودکانمان را برای دنیای پیچیده امروزی و حضور در دهکده ی جهانی آماده کند، در طراحی سیستم آموزشی دبستان هوشمند سرآمد به تغییرات و تحولات سریع و پرشتاب کشورهای پیشرفته به خصوص در حوزه فن آوری های نوین آموزشی به دقت توجه کرده است.

خبرنامه و اطلاعیه های سرآمد